Відповідне звернення було підтримане на позачерговій сесії Рівненської облради. Ініціатором його був депутат Юрій Супрунюк. "Такого складу немає в цілій Західній Україні. Він найпотужніший. Тому для швидкого та ефективного доведення до бойового застосування бронетехніки пропонується сесії прийняти звернення до Прем`єр- міністра України відвідати ці склади. Для відновлення техніки через систему центрів зайнятості в терміновому порядку відібрати близького 200 людей необхідних спеціальностей", зазначив пан Супрунюк, йдеться у сюжеті телеканалу РТБ.
300 тисяч гривень на ремонт військової техніки та закупівлю бронежилетів для бійців тербату "Горинь" виділять з обласної казни. Рішення про це на позачерговій сесії ухвалили депутати обласної ради.
На Рівненському авторемзаводі вже найближчими днями розпочнуть ремонт дев`яти бронемашин для бійців батальйону "Горинь". 200 тисяч гривень для цього виділили депутати облради на позачерговій сесії. Окрім того, закуплять бійцям батальйону і інше необхідне спорядження. На це з обласної казни надійде ще 99 тисяч гривень.
Михайло Кириллов, голова Рівненської облради
"Ми говоримо про три суми по 99 тисяч. Ми зовсім не впираємося в тендерну закупівлю. Тобто такими маленькими сумами можна щось вирішувати. Дві суми по 99 тися піде на ремонт техніки. І ще 99 тися залишили для закупівлі, щоб без тендерів можна було закупити засоби спецзахисту, нехай маленьку кількість, але будуть бронежилети, шоломи."
На прохання обласного військового комісаріату депутати внесли зміни і до програми матеріально-технічного забезпечення тербату "Горинь". Мова йде про два мільйони триста тисяч гривень, які були виділені сесією ще в червні, на закупівлю бронезахисного спорядження та одягу.
Тарас Веселовський, начальник відділу фінансового забезпечення обласного військомату
"Наша пропозиція була наступною : кошти які були передбачені для закупівлі речового майна спрямувати на відновлення техніки яка вилучається з баз-складів для тербату "Горинь". Оскільки такі речі як камуфляжі і взуття ми вже отримуємо в централізованому порядку."
Що ж до закупівлі бронежилетів та шоломів за кошти виділені обласною радою, то цього не зробили і досі. Тарас Веселовський пояснює, процес цей гальмує паперова тяганина. А ще той факт, що якісні бронежилети в Україні виробляє єдине підприємство, яке на сьогоднішіній день завантажене замовленнями.
Тарас Веселовський,
" На сьогоднішіній день не забезпечена лише остання рота яка відправл`ялася, це здається 122 людини. Ті які поїхали раніше отримали 81 бронежилет від Міністерства оборони, інші ж надали волонтери.. Директор підприємства пообіцяв що тих 130 зроблять якомога скоріше, а всі інші десь до 1 листопада отримаємо."
Зрештою голова Рівненської облради Михайло Кириллов вирішив створити робочу група аби розібратися у цьому питанні. Серед іншого підтримали обласні обранці і звернення депутата Юрія Супрунюка. Зокрема, він пропонує вжити заходів по залученню техніки яка знаходиться у військовій частині в Оржеві на потреби антитерористичної операції.
Юрій Супрунюк, депутат облради
"Такого складу немає в цілій Західній Україні. Він найпотужніший. Тому для швидкого та ефективного доведення до бойового застосування бронетехніки пропонується сесії прийняти звернення до Прем`єр- міністра України відвідати ці склади. Для відновлення техніки, через систему центрів зайнятості в терміновому порядку відібрати близького 200 людей необхідних спеціальностей."
Аби вивчити це питання створили робочу групу, до складу якої окрім представників влади увійдуть військові та волонтери. Далі, можливості приведення військової техніки до бойової готовності розглядатимуть вже на наступній сесії, яка відбудеться 26 вересня.
- 5 просмотров
