Вы здесь

На Рівненщині пройде найбільша спортивно-патріотична гра «Гурби-Антонівці

Андрій Бородій

Початок весни дає можливість патріотично та націоналістично налаштованій молоді України взяти участь в найбільшій спортивно-патріотичній тереновій грі «Гурби-Антонівці».

Як повідомляє Рівне в цьому році вона відбудеться 28 квітня – 1 травня, тобто під час «травневих свят». Ця гра, що є аналогом радянської «Зарницы», відбувається вже 16 років поспіль (з 2003 р.) і має на меті підготувати юнаків і дівчат до боротьби з ворогами України. Походження свята має історичне тло. Гра проходить на місці найбільшого бою УПА проти НКВС, на межі Тернопільської та Рівненської областей, що відбувся у 1944 році і завершився тактичною перемогою радянських військ та виходом з оточення українських повстанців. Після бою переможці спалили навколишні села Гурби та Антонівці, а жителів вивезли. Назва походить саме від цих сіл.

В цьому році очікується приїзд 400 осіб. Особливої популярності гра здобула після подій на Майдані: тоді заявки на участь подали 600 учасників, серед яких були обрані 330. Чому захід такий популярний? Тому що він згуртовує людей, дає їм можливість весело і цікаво проводити час.

Про гру. В ній неодноразово брали участь учасники з різних країн:  Білорусія, Литва, США. Гра відбувається у лісі площею 20 км² та триває 60 годин без перерви. Часто найцікавіші події розгортаються саме вночі. За перемогу змагаються 2 курені – «Вовки» та «Леви». Життя учасника гри – це нарукавна пов’язка. Щоб перемогти, необхідно здобути найбільшу кількість балів, а саме «знищити» якомога більше суперників, знайти ворожий штаб з прапором та втримати свій.

Для участі в грі необхідно лише мати бажання. Участь безкоштовна. Організованого харчування немає, а отже необхідно думати самому. Наметів теж немає. А отже, відпочинок на свій розсуд.

Отже, Рівненщина приймає учасників цікавої та патріотичної спортивної гри «Гурби-Антонівці». Цікаво?