Ви є тут

Яке покарання загрожує рівненським водіям, які їздять без аптечки?

Світлана Куропій

Рівненським водіям, які їздять без аптечки загрожує покарання, пише rivne-city.com.

Згідно з правилами дорожнього руху автомобільна аптечка повинна обов'язково знаходитись в транспортних засобах. У разі її відсутності експлуатація автомобіля заборонена.

Доцільно нагадати, що автомобільна аптечка повинна бути зібрана згідно з правилами пакування та вмісту аптечки затверджених Державним стандартом ДСТУ 3961-2000Тобто довільно придбані ліки в аптечці не повинні знаходитись. Автомобільна аптечка формується та поставляється на фармацевтичний ринок згідно з урахуванням ряду санітарних вимог. Отож, саме автомобільну аптечку слід купляти в аптеках, а не на автомобільному ринку.

У разі відсутності аптечки правоохоронні органи мають юридичне право накласти штраф на водія транспортного засобу. Поліціянт, складаючи протокол, керуються тим, що водій порушив вимогу п. 31.4.7 ПДР та відзначають – "керування ТЗ з відсутньою медичною аптечкою" тобто кваліфікують такі дії за ч. 1 ст. 121 КУпАПщо тягне за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн.

Для водіїв транспортних засобів, які здійснюють перевезення людей передбачено штраф на підставі ч. 2 ст. 121 КУпАП в розмірі 680 грн. Якщо ж з’ясувалося, що такий водій впродовж року здійснить якесь інше порушення 1 ч.-3 ст. 121 КУпАП (переобладнання з порушенням, різні несправності автомобіля, відсутність техогляду тощо), то він ризикує втратити свої права на керування на термін від 3-х до 6-ти місяців.

Водій будь-якого транспортного засобу повинен чітко розуміти, що автомобільна аптечка є необхідною умовою комплектації машини, адже без неї неможливо буде надати першу невідкладну допомогу у разі екстрених ситуацій.

Бережіть себе та не забувайте про автомобільну аптечку.